جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه تغییر رزولوشن و فریم ریت دوربین آنالوگ HD

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

مقدمه

در عصر تکنولوژی، مفاهیمی همچون رزولوشن و فریم ریت از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این مفاهیم در دوربین‌های آنالوگ HD نیز بسیار مهم هستند و توسط کاربران برای کنترل کیفیت و جزئیات تصویر مورد استفاده قرار می‌گیرند. رزولوشن به تعداد پیکسل‌هایی اشاره دارد که در هر فریم یا تصویر وجود دارد، در حالی که فریم ریت تعداد فریم‌هایی است که در یک ثانیه ضبط می‌شوند. تغییر رزولوشن و فریم ریت در دوربین‌های آنالوگ HDامکاناتی است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا بسته به شرایط مورد نظر خود، کیفیت و سرعت ضبط تصویر را تنظیم کند. در این مقاله، به بررسی نحوه تغییر رزولوشن و فریم ریت در دوربین‌های آنالوگ HDیونی‌ویو می‌پردازیم و روش‌هایی را برای کاربران ارائه می‌دهیم تا بتوانند بهترین تنظیمات را برای نیازهای خود انجام دهند.

توضیحات:

قبل از اینکه شروع کنیم، باید بخاطر داشته باشید که روش‌های ارائه شده در ادامه این مقاله در بسیاری از سناریوها می‌توانند مشکل شما را حل کنند. اما اگر چنین نشد، حتما برای حل مشکل خود با کارشناسان فنی حفاظت مارکت تماس بگیرید.

نحوه تغییر رزولوشن و فریم ریت رابط کاربری گرافیکی (GUI)

مرحله اول:

روی نماد کنترل PTZ کلیک کنید تا به منوی OSD در منوی ابزار نمایش زنده صفحه نمایش بروید و سپس روی Enter کلیک کنید تا منوی OSD دوربین آنالوگ HDشما باز شود.

یادآوری: برای برخی از دوربین‌های با فریم ور قدیمی، ممکن است لازم باشد تا روی دکمه Iris + روی پنل PTZ کلیک کنید تا منوی OSD به شما نمایش داده شود.

مرحله دوم:

شما می توانید تمام تنظیمات کدگذاری (encoding) مانند رزولوشن، نوردهی‌(exposure)، حالت روز/شب و غیره را از طریق کلیک بر روی فلش ها و فشار دادن کنترل پنل PTZ تغییر بدهید.

نحوه تغییر رزولوشن و فریم ریت از طریق رابط وب

مرحله اول:

روی نماد کنترل PTZ کلیک کنید تا به منوی OSD در سمت راست نمایش زنده دوربین بروید و سپس روی Enter کلیک کنید تا منوی OSD دوربین آنالوگ HDشما باز شود.

یادآوری: برای برخی از دوربین‌های با فریم ور قدیمی، ممکن است لازم باشد تا روی دکمه Iris + روی پنل PTZ کلیک کنید تا منوی OSD به شما نمایش داده شود.

مرحله دوم:

شما می‌توانید تمام تنظیمات کدگذاری‌(encoding) مانند رزولوشن، نوردهی‌(exposure)، حالت روز/شب و غیره را از طریق کلیک بر روی فلش ها و فشار دادن روی کنترل پنل PTZ تغییر بدهید.

نتیجه گیری

رزولوشن و فریم ریت دو مفهوم مهم در بحث کیفیت تصویر هستند. در این مقاله، به این موضوع پرداختیم که چگونه می‌توانید این دو مقدار را در دوربین آنالوگ HDخود تنظیم کنید. امیدواریم خواندن این مقاله را کاربردی یافته باشید.

مقالات مرتبط